mgr Karolina Antosik

mgr Karolina Antosik

pracownik recepcji, dietetyk

Wykształcenie

Studia magisterskie i licencjackie na kierunku dietetyka, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kursy i szkolenia

  • Szkolenie „Dietoterapia w autyzmie i ADHD – studium przypadku”
  • Szkolenie „Dietetyk vs. alergia pokarmowa u dzieci”
  • Szkolenie psychodietetyczne „Problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym”
  • Szkolenie „Seksualność dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i autystycznym spektrum zaburzeń”

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając liczne praktyki w warszawskich placówkach medycznych, gdzie miałam do czynienia z różnego rodzaju przypadkami klinicznymi. Ponadto w trosce o zdrowie dzieci zajmowałam się ich edukacją żywieniową, między innymi w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków (w tym w roli przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Koła) oraz w roli edukatora żywieniowego w licznych programach edukacyjnych, takich jak „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Nutricia, „Jeść lepiej, żyć lepiej” Banków Żywności, „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Dodatkowo zdobywałam doświadczenie prowadząc prywatnie edukację w szkołach podstawowych oraz uczestnicząc w projekcie „Wiem co jem” organizowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Swoją wiedzę poszerzam poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych, prezentując również wyniki swoich badań dotyczących oceny jakościowej i ilościowej żywienia dzieci w stołówkach szkolnych. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, a ja pokładam w nich wielką nadzieję.

W Ośrodku Rehabilitacji BIOMICUS prowadzę konsultacje dietetyczne. Do moich obowiązków należy również bieżące wsparcie administracyjne Ośrodka poprzez m.in. obsługę telefoniczną i mailową recepcji, przyjmowanie zapisów na zajęcia rehabilitacyjne oraz tworzenie grafików dla terapeutów i pacjentów.