Serdecznie zapraszamy na konsultacje z dietetykiem

Serdecznie zapraszamy na konsultacje z dietetykiem mgr inż. Martą Sikorą, specjalistą żywności i żywienia, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:00-18:00 w Ośrodku Rehabilitacji AMICUS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na ul. Słowackiego 12.

Zapisu można dokonać w recepcji Ośrodka, pod numerem telefonu 606 200 631 lub pod adresem: sekretariat@osrodekamicus.pl

Marta_Sikoramgr inż. Marta Sikora
specjalista żywności i żywienia,
dietetyk

Od wielu lat interesuję się zagadnieniami związanymi z prawidłowym żywieniem, specjalizuję się w dietoterapii dzieci i młodzieży. Pracę magisterską poświęciłam badaniom dotyczącym znaczenia diety we wspomaganiu leczenia autyzmu u dzieci. Uważam, że odpowiednio skomponowana dieta może być czynnikiem leczniczym lub wspomagającym leczenie. Istnieje zależność między zdrowiem człowieka a sposobem żywienia. Szczególnie w przypadku dzieci dieta jest bardzo ważnym elementem leczenia, gdyż zapewnia nie tylko powrót do zdrowia, lecz przede wszystkim prawidłowy rozwój młodego organizmu. Właściwe odżywianie warunkuje optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny dziecka. Jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności.

Wykształcenie:

Ukończyłam studia inżynierskie i magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku technologia żywności i żywienie Człowieka, w specjalności żywienie człowieka i nauki konsumenckie. Uczestniczyłam także w szkoleniu „Żywienie dzieci w wybranych jednostkach chorobowych” i konferencjach „Dieta bezglutenowa w teorii i praktyce” oraz „Leczenie dziecka z autyzmem – zintegrowane podejście”.