0Oferujemy szczegółową diagnostykę stóp z użyciem specjalistycznego sprzętu wraz z tradycyjnym badaniem przez fizjoterapeutę.

Podczas wizyty wykonywane są następujące badania:

– badanie manualne

– badanie na podoskopie

– badanie na plantografie

Podczas badania manualnego fizjoterapeuta dokona wstępnej oceny budowy stopy, sprawdzi jej funkcję statyczną i dynamiczną oraz wykona testy funkcjonalne.

Podoskop jest urządzeniem diagnostycznym do badania stóp wyposażonym w światła LED i lustro. Pozwala na uzyskanie niezbędnych informacji dotyczących występowania wad stóp oraz nieprawidłowego ich obciążania.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne Podczas badania pacjent staje na podoskopie, a terapeuta ocenia stopy dzięki odbiciu lustrzanemu.

Plantograf jest urządzeniem, które umożliwia wykonanie na papierze statycznego i dynamicznego odcisku stopy. Dzięki niemu terapeuta otrzymuje wiele informacji na temat pracy stopy, jej budowy oraz pokazuje strefy nadmierne obciążone lub niedociążone. Urządzenie to jest niezbędne podczas formowania wkładek oraz planowania rozmieszczenia na wkładce elementów korygujących.

Podobnie jak na podoskopie, badanie z użyciem plantografu jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne

Wady w budowie stóp, deformacje, brak odpowiedniego obciążania stopy to jedne z najczęstszych problemów z jakimi zmagają się nasi pacjenci. Dlatego, aby jeszcze lepiej zaopiekować się stopami naszych podopiecznych, wprowadziliśmy do naszej oferty indywidualne wkładki ortopedyczne, które dobieramy do problemów stopy.

Wykonujemy wkładki z doskonałych i wytrzymałych materiałów firmy CAPRON PODOLOGIE , a ich zaletą jest to, że możemy je w dowolny sposób wielokrotnie  przeformowywać, co daje nam jeszcze lepsze ich dopasowanie do stopy pacjenta.

Wkładki nadają się do każdego rodzaju obuwia i mogą być zastosowane  w większości wad i schorzeń stóp.