BIOMICUS_terapia czaszkowo-krzyżowaTerapia czaszkowo-krzyżowa jest nowatorskim, praktycznym, delikatnym, całkowicie nieinwazyjnym zabiegiem, z którego mogą korzystać wszyscy od wieku niemowlęcego, po osoby w podeszłym wieku. Zakłada, że pod wpływem urazów, stresów, traumatycznych przeżyć w organizmie powstają zakłócenia pracy układu kranialnego, co za tym idzie blokady powodujące napięcia mięśni prowadzące do konkretnych dolegliwości.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest rodzajem terapii manualnej. Oparta jest na anatomii i fizjologii. W naszym ciele występują trzy rytmy fizjologiczne: bicia serca, oddychania i rytm tętnienia płynu mózgowo rdzeniowego, a terapia czaszkowo-krzyżowa stosowana jest w celu normalizacji jego przepływu.

Terapia polega na dotyku i delikatnym ucisku w obrębie kości krzyżowej, miednicy, przepony, otworze górnym klatki piersiowej i kościach czaszki w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych. Przy pomocy tych stymulacji terapeuta nawiązuję kontakt z tkanką łączną i idąc z jej ruchem uwalnia powstałe w niej napięcia. Jest to terapia powięzi, a ponieważ układ powięzi zbudowany jest z tkanki łącznej , to terapia czaszkowo-krzyżowa wpływa na poprawę pracy wszystkich organów, w których ta tkanka się znajduje. Praca systemu czaszkowo-krzyżowego ma wpływ na układ nerwowy, mięśniowo-kostny, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy, jakakolwiek dysfunkcja któregoś z tych układów ma negatywny wpływ na system czaszkowo-krzyżowy.

Terapia czaszkowo-krzyżowa może pomóc w wielu problemach zdrowotnych, np.: psychoza, autyzm, kłopoty z koncentracją, zaburzenia osobowości, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych, stres, dysleksja, bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenie uszu, zapalenie zatok, bóle i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, wady wymowy, zgrzytanie zębami i wady zgryzu, bóle kręgosłupa i pleców, skoliozy, bolesna napięcia barków, wszystkie urazy powypadkowe. Terapia pogłębia także oddech u astmatyków, likwiduje napięcia bólowe brzucha, likwiduje urazy okołoporodowe i wiele innych.

masaż czaszkowo-krzyżowy