Trenażer chodu w BIOMICUSIE

Ośrodek Rehabilitacji BIOMICUS może się pochwalić trenażerem chodu Prodrobot, pierwszym polskim urządzeniem do rehabilitacji dla dzieci z dysfunkcjami chodu.

Sprzęt jest przeznaczony do rehabilitacji kończyn dolnych wymagających długotrwałej rehabilitacji wynikającej z różnego rodzaju chorób neurologicznych i genetycznych lub w terapii stosowanej pourazowo.

Zautomatyzowany trenażer chodu to zupełnie nowe urządzenie, którego autorem jest inż. Grzegorz Piątek. Jako student krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej skonstruował robota rehabilitacyjnego z myślą o chorych na mózgowe porażenie dziecięce synach swojego kolegi. Franek i Jurek są podopiecznymi naszej Fundacji.

Dzięki temu wynalazkowi Grzegorz Piątek zwyciężył w konkursie „Zwykły Bohater 2014″.

Urządzenie było udoskonalane, konsultowane ze specjalistami z zakresu medycyny, rehabilitacji i automatyki. Zastosowano rozwiązania konstrukcyjne, które poprawiają komfort i ćwiczącego, i osób obsługujących sprzęt. W ten sposób po raz pierwszy na rynku pojawił się Prodrobot.

BIOMICUS jest pierwszą w Polsce placówką rehabilitacyjną, która dysponuje Prodrobotem. Zakup był możliwy dzięki środkom zebranym podczas 6. Charytatywnego Turnieju Piłki Plażowej Branży Nieruchomości zorganizowanym przez firmę JLL, który odbył się w lipcu tego roku.
Zapisy na rehabilitację z Prodrobotem ruszą we wrześniu. Zapraszamy!